Strona główna

Menu

Aktualizacja: 25-09-2010r.

Kolejna stacja narciarska zdecydowała się na zastosowanie naszego oleju biodegradowalnego Panolin Ep Gear Synth w przekładni. Zastosowany olej pozwoli na bezawaryjną obsługę przekładni ponieważ jest to syntetyczny tzw. "dożywotni olej", którego się nie wymienia a jedynie bada okresowo w laboratorium. Badania będą przeprowadzane bezpłatnie przez naszą firmę w trakcie eksploatacji. W przypadku przedostania się zanieczyszczeń lub wody do układu, badanie laboratoryjne i ewentualna mikrofiltracja pozwolą na uniknięcie kosztownej awarii oraz przestoju.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 12-09-2010r.

Stacja narciarska w Jurgowie. Dokonaliśmy konwersji na oleje biodegradowalne w pozostałym sprzęcie oraz urządzeniach (m.in. w ratraku). Można śmiało powiedzieć, że stacja narciarska w Jurgowie jest na samym czele, pod względem inwestycji w nowoczesne technologie, w Polsce. Poprzez nasze oleje biodegradowalne wyeliminowaliśmy powstawanie niebezpiecznych odpadów w postaci zużytego oleju, a także w dłuższej perspektywie zaoszczędziliśmy stacji narciarskiej znaczne środki finansowe.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 21-07-2010r.

Wyciąg narciarski w Zieleńcu, przekładnia na orczyku. Zastosowaliśmy olej Panolin Ep Gear Synth. Podobnie jak w poprzednich stacjach narciarskich jest to idealna inwestycja w nowoczesne technologie. Tego oleju nie trzeba wymieniać a jedynie okresowo będzie bezpłatnie badany w laboratorium. Ze względu na utrudniny dostęp do przekładni (przekładnia znajduje się na wysokości około 5 m nad ziemią) kolejną korzyścią zastosowania naszego oleju jest mniejszy nakład pracy związanej z jej obsługą w przyszłości.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 21-04-2010r.

Mikrofiltracja oleju dla firmy z południa Polski. Kilka koparek różnego typu. Dzięki naszej usłudze właściciel zaoszczędził znaczne środki finansowe a dodatkowo uniknął ryzyka awarii związanego z zanieczyszczonym olejem.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 24-03-2010r.

Żwirownia na południu Polski. Filtracja oleju w układzie hydraulicznym przesiewacza oraz ładowarki. Dodatkowo pełny serwis olejowy (wymiana wszystkich filtrów oraz oleju w przekładniach i silniku)

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 17-03-2010r.

Kolejną filtrację przeprowdziliśmy w minikoparce marki Caterpillar. Maszyna ta przepracowała czas po jakim producent zaleca wymianę oleju. Oleje mineralne klasy HV mogą być filtrowane 3 razy w trakcie eksploatacji maszyny, poprzez to obniżamy koszty związane z wymianą oleju oraz chronimy układ hydrauliczny przed uszkodzeniem (Jeżeli wymieniamy olej to jedynie w zbiorniku a bardzo rzadko udaję się zlać olej z przewdów hydraulicznych, przez to zaraz po wymianie olej jest z powrotem zanieczyszczony. Podczas mikrofiltracji oczyszczeniu ulega 100% oleju w układzie). Dokonaliśmy także wymiany oleju w silniku oraz wszystkich filtrów. Firma nasza posiada niezbędny sprzęt oraz doświadczenie w serwisowaniu maszyn i urządzeń. Prowadzimy tzw. serwis olejowy.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 10-03-2010r.

W marcu pomimo niesprzyjającej pogody wybraliśmy się do kopalni surowców skalnych. Uszkodzeniu uległ układ hydrauliczny w ładowarce Furukawa. Po dokonaniu naprawy pompy hydraulicznej, konieczne stało się przefiltrowanie całego oleju znajdującego się w układzie hydraulicznym, gdyż krążące wraz z olejem fragmenty pompy mogłyby ponownie uszkodzić cały układ. Dodatkowo przefiltrowaliśmy układ hydrauliczny w przesiewaczu Powersceen Chieftain. Układ ten był bardzo zanieczyszczony pyłem pochodzącym z obróbki surowca skalnego. Skuteczność filtracji została potwierdzona badaniem laboratoryjnym próbki oleju. Ilość zanieczyszczeń została zredukowna do pozimu bezpiecznego dla pompy hydrauliczne pracującej w tym urządzeniu.

="mikrofiltracja"

="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 27-09-2009r.

We wrześniu przeprowadziliśmy konwersję oleju mineralnego na syntetyczny Panolin HLP SYNTH w układzie hydraulicznym kolejki krzesełkowej w Jurgowie. Tym samym Centrum Rekreacji i Wypoczynku "Hawrań".sp. z o.o w Jurgowie dołączyła do grona firm stawiających przede wszystkim na nowe technologie oraz ochronę środowiska. Zastosowany olej pozwoli na znaczne obniżenie kosztów obsługi wyciągu, a także oszczędzi pracę, którą należy corocznie wkładać podczas wymiany oleju w całym układzie, ponieważ zastosowany olej Panolin HLP SYNH zalewa się do maszyny raz bez potrzeby jego wymieniania (tzw. olej dożywotni).

="mikrofiltracja"
więcej zdjęć

Aktualizacja: 27-09-2009r.

Korzystając z posiadanej przez nas wiedzy, doświadczeniu oraz specjalistycznego urządzenia do mikrofiltracji oleju firmy KLEENOIL przeprowadziliśmy czyszczenie układu hydraulicznego we wtryskarce dla firmy COOPER STANDART AUTOMOTIVE mieszczącej swoją fabrykę w Myślenicach. Do układu dostała się woda wraz z zanieczyszczeniami ale dzięki systemowi mikrofiltracji KLEENOIL cały układ został doprowadzony do idealnej czystości bez konieczności demontażu wtryskarki.

="mikrofiltracja" ="mikrofiltracja"

Aktualizacja: 27-09-2009r.

Firma Motoryzacyjna "Migiel" ma przyjemność poinformować o przyznaniu polskiego certyfikatu ekologicznego "EKO-ZNAK" olejowi hydraulicznemu PANOLIN HLP SYNTH E 46. Certyfikat został przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie po wielomiesięcznym procesie certyfikacji. Tym samym, PANOLIN HLP SYNTH E jest PIERWSZYM biodegradowalnym olejem hydraulicznym z polskim certyfikatem ekologicznym!

Certyfikat (PDF)


Aktualizacja: 10-09-2008r.

W dniu 28 września w Szaflarach odbędą się Zespołowe Mistrzostwa Polski oraz VII runda 65cm w mtocrossie. Oczywiście zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału i kibicowaniu naszym zawodnikom z Tatrzańskiego Klubu Motorowego.


Aktualizacja: 12-05-2008r.

Aktualizacja: 28-01-2008r.

W dniu 17-go Lutego 2008r. w Zakopanem na Równi Krupowej odbędą się zawody motocyklowe i nie tylko (na śniegu), z udziałem zawodników Tatrzańskiego Klubu Motorowego, którego jesteśmy jednym ze sponsorów. Zapraszamy wszystkich, będzie na co popatrzeć.


Aktualizacja: 28-11-2007r.

Nasza firma od Listopada br. posiada w ciągłej sprzedaży filtry do koparek, maszyn budowlanych itp., takich firm jak: BALDWIN FILTERS, SF FILTERS, WIX FILTERS


Aktualizacja: 28-11-2007r.

W dniach 5-11.XI.2007r. mieliśmy okazję być na Międzynarodowych Targach Motocyklowych w Mediolanie. Zapraszamy na fotorelację


Aktualizacja: 02-10-2007r.

Zapraszamy do nowego działu firmy - KLEENOIL.


Aktualizacja: 13-09-2007r.

W dniu 23 września odbędą się zawody motocrosowe z udziałem m.in. zawodników TKM ZAKOPANE, klubu którego jesteśmy jednym z oficjalnych sponsorów. Zapraszamy do Szaflar na Równię szafarską.


Aktualizacja: 12-09-2007r.

Zapraszamy na naszą racingową stronę: www.panolin.racingteam.pl


Aktualizacja: 10-07-2007r.

W dniu 20 czerwca 2007r. nasza firma przy współpracy z PANOLIN POLSKA została jednym z oficjalnych sponsorów TATRZAŃSKIEGO KLUBU MOTOROWEGO z siedzibą w Zakopanem. Więcej...


Aktualizacja: 11-05-2007r.

Aktualizacja: 31-03-2007r.

Witamy

NOWY OLEJ PANOLIN  Jakiś czas temu pojawiły się na rynku szwajcarskie oleje Panolin. W szerokiej ofercie na uwagę zasługują serie syntetycznych olejów silnikowych Exclusive i Avanis, przeznaczone do samochodów osobowych, korzystających z wydłużonych okresów serwisowych i z obniżoną emisją szkodliwych spalin.Cena: Indy 10W40 - 84zł./4L.

          Avanis SV-X 5W30 - 48zł./1L.
          (wymiana co 50 tys. km)w/g tygodnika "motor" Nr 1 (02-01-2007r.)

Kontakt:

Firma motoryzacyjna MIGIEL
ul. Zakopiańska 39 A
34-424 Szaflary

tel.: (00 48) 182754762
e-mail: kontakt@migiel.com

PARTNERZY